Większość reduktorów ciśnienia zawodzi w wyniku zanieczyszczenia lub niewłaściwego doboru!
Opublikowano 1 czerwiec 2016 przez Anna SwitkowskaReduktory ciśnienia są wykonane w sposób, który zapewnia ich dużą trwałość. Powinny one pracować bezproblemowo nawet przez wiele lat wytrzymując wiele cykli sprężania i rozprężania. Dopuszczalne są jedynie minimalne odchylenia w ustawionym wcześniej przepływie.
Reduktor ciśnienia steruje ciśnieniem przepływu. Wyższe ciśnienie wlotowe jest redukowane do poziomu kontrolowanego ciśnienia wylotowego, które jest sterowane przez osobę bądź system kontrolujący. Osoba może tego dokonać używając ręcznego pokrętła lub elementu sterującego, a system kontrolujący proces z kolei czyni to za pomocą sygnału i siłownika.
Dobór właściwego reduktora do odpowiedniego zastosowania nie jest tak prosty jak się wydaje. Określone ciśnienie wlotowe, temperatura procesu, przepływ oraz pożądane ciśnienie wylotowe nie określa, jaki reduktor będzie działać najlepiej. Należałoby zacząć od określenia rodzaju płynu oraz jego stanu w momencie przechodzenia przez reduktor. Najbardziej prawdopodobne jest, że LNG przy -161°C i ciśnieniu 1 bar będzie cieczą kriogeniczną; a przy 125°C i ciśnieniu 1 bar będzie zdecydowanie bardzo zimnym gazem lub parą. Olej mineralny przy 2°C potrzebuje więcej miejsca niż przy 42°C.
W przypadku, gdy jest to gaz, zachowanie w zmiennych warunkach powie dużo o jego czystości, której może okazać się istotna; tlen może zrobić wielkie spustoszenie kiedy zapali się przez zanieczyszczenie.W przypadku tlenu niezbędny jest specjalny certyfikat BAM.
Sam system jest również istotny. Gdzie umieszczony został reduktor? Czy znajduje się tuż za zbiornikiem wysokociśnieniowym i ciśnienie na wylocie wynosi 5bar? Czy zastosowano redukcję dwustopniową, która pozwoli uniknąć efektu J-Thompson‘a oddziałującego na reduktor? Czy tuż przed wymiennikiem ciepła zainstalowano, warty inwestycji podgrzewany reduktor dla zimnego LNG?
Później jest to kwestia zeleżności. Jak istotne jest to, aby nie mieć histe-rezy lub mieć minimalny spadek na początku? Czy wygodne jest, aby w przypadku gdy jedna butla wyczerpie się, druga automatycznie, bez utraty ciśnienia wylotowego przejmowała zasilanie.
Na wiele z tych pytań należy odpowiedzieć przy wyborze reduktora, którego NAPRAWDĘ Państwo potrzebujecie i aby uniknąć przepłacania!
Druva, część Grupy GCE, jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie specjalistycznego osprzętu gazowego. Druva projektuje, produkuje i sprzedaje reduktory i wie, jak nikt inny, jak Państwu pomóc niezależnie od branży jaką Państwo się zajmujecie. Jeśli jest to konstruowanie paneli medycznych lub gazowych systemów ochrony przeciwpożarowej każda osoba zwracająca się z zapytaniem otrzyma niezbędne informacje.
Bliskie relacje między użytkownikami i projektantami umożliwiają zaspokojenie potrzeb rynku. Lata doświadczeń, najnowsze badania sprzętu pomiarowego i technologii CAD budują bazę rozwiązań, która wykracza poza zwykłe oczekiwania. Dlatego GCE Druva Technology stanowi pewny fundament dla rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta.
Zapraszamy Państwo do przesyłania nam swoich wymagań dotyczących reduktora ciśnienia, a my dokonamy dla Państwa doboru. Prosimy o przesłanie zapytań na adres email: regulator@gcegroup.com , a my niezwłocznie skontaktujemy się z Państwem.