GCE OGłASZA ZMIANY W SWOICH MARKACH DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ close
Strona główna » Zautomatyzowane cięcie tlenowo-paliwowe

Zautomatyzowane cięcie tlenowo-paliwowe

Posiadając wieloletnie doświadczenie w rozwoju, produkcji i stosowaniu osprzętu do cięcia maszynowego GCE jest światowym liderem w technologii płomieniowej.

Innowacyjne rozwiązania chronione patentami mają na celu osiągnięcie głównego celu jakim są korzyści dla użytkownika.

Elementami  kluczowymi są tutaj wysoka wydajność i jakość procesu cięcia, łatwość obsługi oraz długi okres eksploatacji - wszystko to gwarantuje szybki zwrot kosztów inwestycji.

Projektowanie produktów oparte jest o rozległą wiedzę i doświadczenie GCE w zakresie cięcia tlenowego uwzględniając jednocześnie wymagania globalnego rynku produkcyjnego reprezentowanego na co dzień przez największych klientów w branży.

Prowadzimy tak działania przed jak i posprzedażowe aby zapewnić klientom wszelkie niezbędne informacje na temat produktów.

 

 

Przebijanie blachy GCE FIT+

Używanie palników i dysz maszynowych daje mnóstwo korzyści użytkownikowi.  System cięcia FIT+ jest najnowszym rozwiązaniem w tej dziedzinie, a jego cechą charakterystyczną jest to iż do wymiany dysz wystarczy użyć ręki bez konieczności stosowania narzędzi.

Dysze mocowane są do palnika tzw. systemem bagnetowym.

Jedną z głównych korzyści wynikającej z zastosowania cięcia tlenowego jest możliwość przebijania blach o grubości do 150 mm (*). Przy parametrach gazu ustawionych zgodnie z rekomendacją GCE, palnik przebija materiał gładko i bezpiecznie dla urządzenia i środowiska bez uprzedniej konieczności drogiego nawiercania materiału.

Zdjęcia poniżej ukazują poszczególne sekwencje przebijania 70 mm arkusza blachy

Podgrzanie materiału, rozpoczęcie przebijania i tworzenie otworu. Skoncentrowana energia płomienia, wytrzymała dysza do cięcia oraz zintegrowany system chłodzenia COOLEX w sposób wyraźny zwiększa ilość wykonanych otworów.

(*) Przeszkolony operator, właściwe parametry gazu, wydajna maszyna do cięcia czysty arkusz blachy.