Strona główna » Cięcie tlenowe maszynowe

Cięcie tlenowe maszynowe

GCE jest światowym liderem w rozwoju, produkcji i sprzedaży maszynowych palników do cięcia tlenem.

Głównym celem GCE jest satysfakcja i korzyści dla klienta. Aby osiągnąć ten cel, GCE stosuje innowacyjne rozwiązania, chronione patentami GCE. Elementami kluczowymi są: wysoka wydajność procesu cięcia, doskonała jakość cięcia, łatwa obsługa sprzętu i długa żywotność produktu. Wszystkie wymienione czynniki oznaczają dla klienta szybki zwrot inwestycji.

Projektowanie produktów opiera się na dużej wiedzy i doświadczeniu w zakresie cięcia ręcznego i maszynowego. Produkty są objęte usługami przed- i posprzedażnymi oraz obszernym programem szkoleniowym z wykorzystaniem centrum GCE lub bezpośrednio w siedzibie klienta.

Oferta cięcia maszynowego obejmuje palniki maszynowe (typu FIT, FIT+, BIR, BGR), dysze maszynowe, przenośne maszyny do cięcia (do cięcia prostoliniowego GCE proFIT SLM) oraz akcesoria do cięcia maszynowego.

Przebijanie blachy GCE FIT+

Machine Cutting Image 2

Machine Cutting Image

Używanie palników i dysz maszynowych daje mnóstwo korzyści użytkownikowi.

System cięcia FIT+ jest najnowszym rozwiązaniem w tej dziedzinie, a jego cechą charakterystyczną jest to iż do wymiany dysz wystarczy użyć ręki bez konieczności stosowania narzędzi.

Dysze mocowane są do palnika tzw. systemem bagnetowym.

Jedną z głównych korzyści wynikającej z zastosowania cięcia tlenowego jest możliwość przebijania blach o grubości do 150 mm (*). Przy parametrach gazu ustawionych zgodnie z rekomendacją GCE, palnik przebija materiał gładko i bezpiecznie dla urządzenia i środowiska bez uprzedniej konieczności drogiego nawiercania materiału.

Zdjęcia ukazują poszczególne sekwencje przebijania 70 mm arkusza blachy:

Podgrzanie materiału, rozpoczęcie przebijania i tworzenie otworu. Skoncentrowana energia płomienia, wytrzymała dysza do cięcia oraz zintegrowany system chłodzenia COOLEX w sposób wyraźny zwiększa ilość wykonanych otworów.

(*) Przeszkolony operator, właściwe parametry gazu, wydajna maszyna do cięcia czysty arkusz blachy.