Strona główna » Reduktor tlenowy – Mediselect i Medireg

Reduktor tlenowy – Mediselect i Medireg

Opublikowano 28 październik 2020 przez Anna Switkowska

Reduktory gazów medycznych

Reduktory medyczne Mediselect i Medireg to flagowe produkty firmy GCE używane przez personel medyczny w salach operacyjnych, reanimacyjnych, oddziałach intensywnej terapii a także przez ratowników medycznych w karetkach pogotowia. Reduktory te wykorzystywane są wszędzie tam gdzie występują gazy medyczne takie jak tlen medyczny, powietrze, dwutlenek węgla, gotowa mieszanina O2/ N2O.

Reduktory do tlenu medycznego

Kluczową rolę jeśli chodzi o gazy odgrywa tlen, który jest niezbędny do życia każdemu żywemu organizmowi. Tlen ma szczególnie szerokie zastosowanie w tlenoterapii, tam gdzie wystepuje niedotlenienie, zaburzenie oddychania, niewydolność oddechowa. Używany jest również w sytuacjach gdzie pacjent potrzebuje resuscytacji.

Tlen przechowywany jest w butlach gdzie dalej bezpośrednio podawany jest pacjentowi lub wykorzystuje się go do zasilania urządzeń medycznych np.respiratorów. Charakteryzuje się bardzo wysokim ciśnieniem, które ze względu na dobro i zdrowie pacjenta należy obniżyć do bepiecznych wartości (4,5 bara). W tym celu wykorzystuje się reduktory tlenowe, które redukują ciśnienie i potrafią utrzymać jego odpowiednią wartość przez cały czas przepływu gazu podawanego z butli.

Reduktory tlenowe medyczne Mediselect i Medireg

Mediselect i Medireg to najwyższej klasy reduktory medyczne, których jakość, bezpieczeństwo użytkowania zostały potwierdzone certyfikatami ISO 13485 oraz dyrektywami Medical Devices 93/42 EEC.

Reduktory te charakteryzuje wyjątkowa, nowoczesna konstrukcja w której manometr znajduje się w obrysie korpusa. Takie rozwiązanie wpływa na ich bardzo wysoką trwałość i minimalne ryzyko awarii czy uszkodzenia, rozbicia manometru szczególnie w sytuacjach wymagającycych szybkich reakcji , interwencji ratowniczych (medycznych, straży pożarnych, drogowych). Dodatkową zaletą jest łatwość i szybkość mocowania do butli – ich budowa, lekka waga nie wymaga stosowania kluczy.

Reduktor tlenowy medyczny - Mediselect II

Mediselect II to wysokociśnieniowy reduktor dla gazów medycznych takich jak tlen medyczny, powietrze, dwutlenek węgla, gotowa mieszanina O2/ N2O. Jego uniwersalność polega na występowaniu w dwóch wersjach – podłączenie do zaworu butli może występować z prawej lub lewej strony. Przepływomierz wyposażony jest w skokowy regulowany przepływ (0-25 l/min) a także innowacyjne, samocentrujące pokrętło ułatwiające nastawienie przepływu. Nieprzerwany przepływ gazu realizowany jest również pomiędzy poszczególnymi pozycjami co minimalizuje ryzyko przerwy dostawy tlenu dla pacjenta. W reduktorze obok tradycyjnych przepływów zainstalowano przepływ 7 l/min – dla rozpylania lekarstw oraz 25 l/min- dla reanimacji pacjentów. Dla szybkiego i prostego odczytu wskaźników przepływomierza pokrętło posiada 2 okienka – z przodu i z boku reduktora. Manometr wbudowany w korpus zabezpieczony jest dodatkową osłoną co zapobiega jego rozbiciu, uszkodzeniu. Dodatkowa funkcja, taka jak obrót manometra o kąt 360°, umożliwia prosty odczyt w każdych warunkach. Niewątpliwą zaletą Mediselect jest 360° obrotowa końcówka przepływomierza. Ułatwia to szybkie i wygodne podłączenie butelki nawilżacza, kaniuli nosowej czy maski bez ryzyka skręcaniu wężyka. Reduktor może być dodatkowo wyposażony w szybkozłącze w systemie AGA lub DIN.

Reduktor do tlenu medycznego z nawilżaczem 

Końcówka reduktora tlenowego Mediselect II pozwala na jego podłączenie z nawilżaczem tlenu (wyjście 9/16 UNF, M12×1,25, G3/8, G1/4 + wąż). Nawilżacze tlenowe pozwalają osiągnąć odpowiedni poziom wilgotności tlenu, który jest dostarczany do pacjenta co zwiększa jego przyswajalność.

Reduktor tlenu medycznego - Medireg

Reduktor Medireg II jest również wysokociśnieniowym reduktorem do gazów medycznych takich jak tlen medyczny, powietrze, dwutlenek węgla, gotowa mieszanina O2/ N2O jednak zdecydowanie mniejszym od Mediselect. Jego główne zalety to ergonomiczny i opływowy kształt, mała waga i łatwość użytkowania. Wyposażony jest również w obrotowy manometr co ułatwia odczyt w różnych położeniach butli. Reduktor medyczny Medireg głównie stosowany jest do zasilania urządzeń medycznych takich jak respiratory. Opcjonalnie może być wyposażony w końcówki wyjściowe: szybkozłącze w systemie AGA, DIN lub przepływomierz rotametryczny.

Obejrzyj nasz film, który szczegółowo prezentuje zalety i charakterystykę obu reduktorów.

Kontakt:

Jeśli masz pytania, potrzebujesz dodatkowej informacji lub konsultacji a może interesuje Cię oferta cenowa  - skontaktuj się z nami - przejdź do strony kontaktowej używając linka obok i zadzwoń lub wyślij wiadomość korzystając z naszego formularza.