Strona główna » Cięcie złomu

Cięcie złomu

Cięcie złomu przy pomocy gazu jest wydajnym i opłacalnym sposobem recyklingu metali. Wyspecjalizowane firmy tną elementy konstrukcji na mniejsze części nadające się do dalszej obróbki, a niektóre z nich już na miejscu podejmują się demontażu takich elementów jak dźwigi, zbiorniki czy kominy. Bywają też sytuacje kiedy firmy posiadają swój własny wyspecjalizowany sprzęt np. Railways, Steelwork czy firmy górnicze.

Firma GCE oferuje do tego typu prac dedykowane produkty zaprojektowane tak aby ich obsługa była możliwie najprostsza, a jednocześnie maksymalnie wydajna.

 

Zdjęcie 1 Palnik X511

Mając na uwadze trudne warunki pracy oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników w ofercie GCE znalazł się palnik X511. Jest niesamowicie wytrzymały, intuicyjny w obsłudze, a przy tym bezpieczny zarazem. Może być on zasilany zarówno acetylenem jak i propanem.

Zdjęcie 2 Dysza do cięcia HA317 

Firma GCE oferuje cały zakres dysz do cięcia złomu. Dysze serii 317 zapewniają szybkie nagrzewanie wstępne materiału (do 50% szybciej niż w przypadku dysz standardowych) i 5-krotnie dłuższą żywotność.

Zdjęcie 3 Zastosowanie

Posiadamy w swojej ofercie sprzęt umożliwiający cięcie ręczne metalu o grubości do 500 mm.