Strona główna » Zawory do butli gazowych

Zawory do butli gazowych

Zawór butli gazowej, podstawowe urządzenie do regulacji wypływu gazu montowany jest bezpośrednio na butli pozwalając na trzymanie wysokiego ciśnienia pod kontrolą zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i komfort użytkownikowi. Dodatkowe elementy takie jak płytka bezpieczeństwa, ogranicznik przepływu czy zawór rezydualny chronią nie tylko użytkownika, ale też butle.

Coraz częściej stosowana jest nowsza wersja zaworu do butli łączącego w sobie funkcje zaworu i reduktora ciśnienia w jednym. Jest to unikalny produkt tzw. zawór kombinowany (VIPR) lub jak go nazywamy IVC. Produkt ten zapewnia stałe ciśnienie i przepływ bezpośrednio z butli bez konieczności użycia jakiegokolwiek dodatkowego osprzętu.

Szeroka oferta GCE obejmuje standardowe zawory do butli, zawory do wiązek oraz zawory kombinowane czyli zawór do butli i reduktor w jednym. 

Szczegółowe informacje techniczne i pełną ofertę zaworów do butli gazowych można znaleźć na naszych stronach produktowych - zawory przemysłowe.

 

 

Zarówno standardowe zawory do butli jak i zawory kombinowane zostały zaprojektowane tak aby spełniały najwyższe wymogi dotyczące bezpieczeństwa i niezawodności na całym świecie.

Zawory butlowe są dokładnie monitorowane na każdym etapie produkcji, a wszyscy pracownicy GCE skupieni są na zachowaniu najwyższej jakości procesu produkcyjnego.

Jako firma zorientowana przede wszystkim na potrzeby klienta oferujemy szeroką gamę zaworów butlowych oraz zapewniamy stany magazynowe na większość z nich.

 

 

 

Przemysłowe zawory kombinowane zaprojektowane zostały w oparciu o wieloletnie doświadczenie w produkcji różnych typów zaworów. Używane one są najczęściej do acetylenu, tlenu, argonu oraz mieszanek CO2 przy ciśnieniu roboczym do 300 bar.

Najważniejsze cechy to:

  • zawór ciśnienia resztkowego aby zapobiec zanieczyszczeniu butli i zaworu
  • zintegrowany zawór bezpieczeństwa
  • port napełnienia wyposażony w zawór przeciwzwrotny
  • funkcja reduktora ciśnienia


Zawory kombinowane dostarczane są z metalowym bądź plastikowym kołpakiem w celu zapobieżenia ewentualnym uszkodzeniom w czasie transportu lub użytkowania. Kształt kołpaka zapewnia maksymalne bezpieczeństwo operatora.