GCE OGłASZA ZMIANY W SWOICH MARKACH DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ close
Strona główna » Butle gazowe

Butle gazowe

Zawór butlowy, podstawowe urządzenie do regulacji wypływu gazu montowany jest bezpośrednio na butli pozwalając na trzymanie wysokiego ciśnienia pod kontrolą zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i komfort użytkownikowi. Dodatkowe elementy takie jak płytka bezpieczeństwa, ogranicznik przepływu czy zawór rezydualny chronią nie tylko użytkownika, ale też butle.

Coraz częściej stosowana jest nowsza wersja zaworu do butli łączącego w sobie funkcje zaworu i reduktora ciśnienia w jednym. Jest to unikalny produkt tzw. zawór kombinowany (VIPR) lub jak go nazywamy IVC. Produkt ten zapewnia stałe ciśnienie i przepływ bezpośrednio z butli bez konieczności użycia jakiegokolwiek dodatkowego osprzętu.

 

 

Zarówno standardowe zawory butlowe jak i zawory kombinowane zostały zaprojektowane tak aby spełniały najwyższe wymogi dotyczące bezpieczeństwa i niezawodności na całym świecie.

Zawory butlowe są dokładnie monitorowane na każdym etapie produkcji, a wszyscy pracownicy GCE skupieni są na zachowaniu najwyższej jakości procesu produkcyjnego.

Jako firma zorientowana przede wszystkim na potrzeby klienta oferujemy szeroką gamę zaworów butlowych oraz zapewniamy stany magazynowe na większość z nich.

 

 

 

Przemysłowe zawory kombinowane zaprojektowane zostały w oparciu o wieloletnie doświadczenie w produkcji różnych typów zaworów. Używane one są najczęściej do acetylenu, tlenu, argonu oraz mieszanek CO2 przy ciśnieniu roboczym do 300 bar.

Najważniejsze cechy to:

  • zawór ciśnienia resztkowego aby zapobiec zanieczyszczeniu butli i zaworu
  • zintegrowany zawór bezpieczeństwa
  • port napełnienia wyposażony w zawór przeciwzwrotny
  • funkcja reduktora ciśnienia


Przemysłowe zawory kombinowane dostarczane są z metalowym bądź plastikowym kołpakiem w celu zapobieżenia ewentualnym uszkodzeniom w czasie transportu lub użytkowania. Kształt kołpaka zapewnia maksymalne bezpieczeństwo operatora.